لباسهایت را خودت بپوش نوگل خندان!

به نام خدا

از قبل شنیده بودم که حوالی دوسالگی سن خوبیه برای شروع , شروع انجام کارهای روزمره بچه ها توسط خودشون.

از بعد از دو سالگی شروع کردم:

موقع بیرون رفتن از خانه , از حدود نیم ساعت قبل , به علی میگفتم که برود و از داخل کمد لباسهایش را بیاورد و بپوشد...(از قبل لباسهای قابل پوشیدن رو دم دست میگذاشتم)

با ذوق تمام اینکار رو میکرد, اونقدر با لباسها کلنجار میرفت تا بالاخره تنش میکرد, گاهی درست, گاهی هم اشتباه و پشت و رو .

کفشها رو که دیگه خیلی دوست داشت خودش بپوشه ولی دکمه ها رو هنوز نمیتونست باز و بسته کنه .....

تا اینکه بالاخره چند روز پیش با ذوق تمام اومد و گفت مامان خودم بستم!!!

ومن کلی برای دکمه های درست بسته شده هورا کشیدم هوراو خودم رو کلی کنترل کردم  تا هیچ اشاره ای به دکمه های بالا پایین بسته شده و لباس پشت و رو  نکنم.

----------------------------

ولی ما هنوز از پس" خودت غذایت را بخور نوگل خندان!" برنیامده ایم.ناراحت از بس که از اول برای غذا نخوردن از خودمون ضعف نشون دادیم و این وروجک فهمید اونچه را که نباید...

/ 3 نظر / 19 بازدید
اکرم

عزیزم به نظرت 11 ماهگی چطوره برای شروع کردن؟! فسقلی من از همین حالا ترجیح میده خودش پوشکش رو باز و بسته کنه و خودش آب و غذا بخوره.ایشون یه انگشت جادویی داره با یه دست قوی و پر زور که بوسیله اونمیخواد همه چیزو کشف و احیانا جابجا کنه!!! به نظرم میاد ما در آینده مشکلی نداشته باشیم برای آموزش لباس پوشیدن به این بچه چون ایشون از بنیاد با مقوله ای به نام پوشش مشکل دارن و ترجیح میدن لباس تنشون نباشه!!! تو بگو من با این چه خنده دار چیکار کنم؟!!!

سارا

اتفاقا امروز مطهره یه بلوز رو خودش کامل تنش کرد. فقط پشت و رو. برای غذا خوردن ما با چنگال شروع کردیم برای مطهره. برای همین خیلی زود یاد گرفت خودش بخوره. علی با چنگال سر ذوق نمیاد؟ حداقل بعضی چیزا رو که می شه با چنگال خورد.

مامان محمدمهدی

آفرین خیلی خوبه که خودش مستقل شدهومحمدمهدی که هنوز دراز میکشه و میگه بپوش و ...[لبخند]