پروژه

به نام خدا

دیشب اولین شبی بود که علی شب رو بدون پوشک , با موفقیت به صبح رسوند.

 

چند وقتی بود که ما مقیم دستشویی شده بودیم,

با ترفندهای جدید و قدیمی:

- بریم آقا خرسه/ آقا خرگوشه/بره ناقلا/ و... رو ببریم دستشویی.؟

- بریم رو دیوار با رنگ انگشتی دریا و ابر و خورشید بکشیم.؟

- حالا بریم همه تابلوهای منقش رو دیوار رو با آب بشوریم.؟

- بریم خونه مورچه ها رو پیدا کنیم.؟

- الان نوبت کیه بره دستشویی؟ کسی نره ها نوبت علیه

-  هو هو چیچی, هوهو... (قطار بازی), خب حالا قطار نگه داره اینجا ایستگاه دستشوییه, مسافرها پیاده شین به نوبت برین دستشویی

- بریم کف بمالیم دستشویی رو بشوریم.؟

بعد ازاینکه موفق به حضور علی تو دستشویی شدیم:

- التماس به ....های گرامی که "بیایین بیرون بابا,اگر نیایید علی دل درد میگیره ها" !

- .... های ناقلا بیایید بیرون برید تو چاه !

-----------------------------------------------

-شنیده بودم که حفظ آرامش و دوری از استرس و کلا ریلکس برخورد کردن با پروژه"از پوشک گیرون" خیلی مهمه, سعی کردم ابدا هییییچ واکنش خاصی از نجس شدن خونه و لباس و... از خودم نشون ندم .

-شورت آموزشی هم این روزها یار شفیق ما بود, فقط نمیدونم چرا اینقدر دیرخشک میشدن.

-به توصیه یکی از دوستان که حرفش برما حجت است علی فعلا با پدرش دستشویی نمیره.

 -با تشویق(خصوصا با خوراکی) تو این قضیه به شدت مخالف بودم از اول و  شکرخدا  کارم به اونجاها نکشید.

---------------------------------------------

خدا رو شکر این پروژه هم -دور از چشمهای شور مادرانه خودم- به خوبی درحال انجامست.خیلی خیلی راحت تر از آنچه که تصور میکردم....... مثل از شیر گرفتن. 

حالا دیگه دو روزه که علی میره تو دستشویی و به من میگه: "شما نیا زشته!!!"تعجب

 

 

/ 10 نظر / 50 بازدید
مامان محمدمهدی

آفرین به علی کوچولو. در ضمن مامان خانوم حتماً برای علی آقای ما بخاطر پسر خوب شدنش یک کادوی درست و حسابی به عنوان تشویق و جایزه بخر و با احترامات فائقه تقدیمش کن[چشمک]

مامان محمدمهدی

راستی میشه بگی دوست محترمتون چنین توصیه ای کرده؟ "به توصیه یکی از دوستان که حرفش برما حجت است علی فعلا با پدرش دستشویی نمیره."

فاطمه

من استفاده از پوشکهای مدل easy up مارک پمپرز یا مدل مشابه از مارکهای دیگر را هم (اگر پیدا کنی) توصیه می کنم. خیلی خوبه که هرچه سریعتر به توانایی بچه در اعلام اینکه دستشویی داره اعتماد کنی تا در آینده ناچار نباشی همیشه تو دستشویی داشتنش را بهش یادآوری کنی. هرچه زودتر این کار را بکنی هم اعتماد به نفسش در این مورد بالاتر میره و هم خودت آرامش بیشتری داری. این پوشکهای ایزی آپ یا به عبارتی پوشک شورتی هم همین حسن را داره. یعنی به تو توانایی میده که کمتر نگرانی از خودت نشون بدی!

حورا

خدا رو شکر.الحمدلله. طاعاتت قبول.التماس دعا

حورا

خدا رو شکر.الحمدلله. طاعاتت قبول.التماس دعا

ما(من و گاهی بابا)

جدا خدا رو شکر، پروژه ی مهمی رو پشت سر گذاشتی. ولی روشات خوب بودنا!باید استار دارش کنم واسه روزی که لازم میشه چرا با تشویق مخالف بودی؟

سارا

به به. مبارکه. خدا رو شکر که راحت هم بوده. می خواستم بپرسم چرا با پدرش نمی ره که دیدم جواب دادی تو یکی از کامنت ها. منم با شورت آموزشی کار کردم. البته تجربه ی بد یکی از آشنایان رو در استفاده از پوشک شورتی دیدم. چون بچه کاملا می گفت مامان منو پوشک کن. یعنی اصلا احساس نمی کرد که اون پوشک نیست و شورت پوشکیه. چون واقعا هم شبیه پوشک بود... برای همین با اینکه بهم توصیه کردن می تونی ازش استفاده کنی اصلا طرفش نرفتم.

تکتم

خسته نباشی

قاصدک بارون

من محمد یوسف رو فروردین از پوشک گرفتم. یه جدول براش کشیدم ستاره هم کشیدم که خودش دورش رو برید و ریختیم توی یه کاسه. بعد هر وقت دستشوییش رو می گفت خودش می رفت یه ستاره می چسبوند به جدولش. از خیلی وقت پیشش لگن مخصوص بچه گرفته بودیم که اصلا به کارش نیومد چون روش راحت نبود و دوست داشت جلوی چاه خودش بنشینه.منم بهش فرچه می دادم که اونجار و بشوره و کارشو بکنه... حالا الحمدلله خودش میره دستشویی و خودش هم خودش رو می شوره. یاد گرفته که باید یه آبی هم به اطراف چاه بزنه فقط یه مشکلی که داریم اینه که اگه شورتش نجس بشه از غفلت ما سواستفاده می کنه و می گیره زیر شیر آب. یه کمی اینور و اونورش می کنه و بعد میره وسط هال می گیره جلوی من می گه: نگران نباش! شستمش!!!!! و آبها همین طور چک چک ازش می ریزه روی فرش بیچاره[ابرو]

مامان رویا

سلام مرسی استفاده کردم واسه مم دعا کن تا این پروژه سنگین را انجام بدم